Zabiegi na brzuch po ciąży

2 min czytania

zabieg na brzuch po ciąży

Lekarze zgodnie twierdzą, że nasza skóra potrzebuje od 6 do 12 tygodni czasu na odzyskanie jędrności. Obwisła skóra na brzuchu po urodzeniu dziecka to zjawisko stosunkowo powszechne, którego wygląd zależy od wielu czynników jak np. naturalne predyspozycje mamy czy liczba przybranych kilogramów podczas ciąży. umiarkowana ilość utraconej elastyczności i innych niedoskonałości na skutek porodu są normalnym procesem fizjologicznym i mogą być minimalizowane poprzez odpowiednie ćwiczenia.

Skóra brzucha po ciąży 

Ciało po porodzie nie wraca od razu do dawnej formy, co może być szokiem dla wielu mam. Zastanawiają się one, jak można szybko po narodzinach przywrócić swoją kondycję sprzed ciąży i ujędrnić brzuch oraz schudnąć? Tkanki i mięśnie potrzebują czasu, aby powrócić do normalnego rozmiaru – zazwyczaj trwa to kilka miesięcy. Można ten proces przyspieszyć poprzez ćwiczenia fizyczne i aktywność ruchową. Niestety czasem skóra na brzuchu po porodzie jest pomarszczona, a deficyt tkanki podskórnej może być trudny do usunięcia samymi ćwiczeniami.

Jak ujędrnić brzuch po ciąży?

Po okresie ciąży i porodu ważne jest, aby dobrać odpowiednie ćwiczenia, które pomogą wzmocnić mięśnie brzucha i zredukować nadmiar kilogramów. Bardzo istotne jest również przestrzeganie zdrowej diety oraz nawadnianie organizmu, szczególnie jeśli karmimy swoje dziecko piersią. Dodatkowo warto zastosować odpowiednie preparaty nawilżające skórę, by uchronić ją przed przesuszeniem. 

Można także skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, które poprawią elastyczność skóry i wspomogą jej kondycję. Dzięki temu bardzo łatwo pozbędziemy się rozstępów po ciąży i sprawimy, że nasza sylwetka wróci do dawnej formy.

Medycyna estetyczna w walce o jędrny brzuch

Jeśli masz problem z ujędrnieniem skóry brzucha po ciąży, wybierz jeden z najpopularniejszych zabiegów ujędrniających: 

  • Laser frakcyjny CO2 jest doskonałym zabiegiem na brzuch po porodzie, szczególnie w przypadku obwisłej skóry.  Zabieg ten wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i stymuluje procesy naprawcze. Oznacza to, że skóra jest bardziej napięta i rozstępy stopniowo znikają. Jakość efektów po laserze frakcyjnym CO2 jest dobrze widoczna po okresie 3-4 tygodni od wykonania zabiegu, ponieważ tyle czasu trwa proces przebudowy kolagenu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny dzięki chłodzeniu skóry podczas jego trwania.
  • Radiofrekwencja igłowa jest skutecznym sposobem na odzyskanie sylwetki po ciąży. Jest to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry, a następnie działaniu fali radiowej o wysokiej częstotliwości. Ten zabieg obejmuje dwa etapy: mikronakłucia powodują stymulację procesów regeneracyjnych w skórze, awaryjne fal radiowych powodują przywrócenie sprężystości i jednoczesne obkurczanie włókien kolagenowych. Efekty tego zabiegu są widoczne natychmiast – napinanie i ujędrnianie skóry – dlatego radiofrekwencja igłowa jest polecana przede wszystkim kobietom, które chcą pozbyć się oponki na brzuchu po porodzie lub innych efektów ciąży.
  • Zabieg HIFU Lifter daje szansę na uzyskanie widocznego efektu odmłodzenia i wygładzenia skóry brzucha po porodzie. Jest to zabieg oparty na technologii skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, które pozwalają na precyzyjne podgrzanie określonych tkanek skóry. Dzięki temu procesowi dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej i pobudzenia namnażania się włókien kolagenowych – co prowadzi do jej ujędrnienia oraz napięcia. Cieszyć się można długo utrzymującymi się rezultatami po kilku zabiegach.

Każda z metod ma na celu wspomaganie regeneracji Twojej skóry, dzięki czemu będzie ona bardziej elastyczna i jędrna. Wszystkie te procedury są bezbolesne oraz całkowicie nieinwazyjne. Przed każdym zabiegiem lekarz dokona szczegółowej diagnostyki, aby określić najlepsze techniki w celu udoskonalenia kondycji skóry brzucha.

Zabiegi na ciało po ciąży

lady
2 min czytania

Liposukcja kawitacyjna

lady
2 min czytania