Obwisła skóra na brzuchu

1 min czytania

obwisła skóra na brzuchu kobiety

Utrata wagi jest bardzo dobrym sposobem na poprawę zdrowia, ale może również powodować pewne niepożądane skutki uboczne. Jednym z najczęstszych problemów, których doświadczają ludzie po schudnięciu jest obwisła skóra na brzuchu, zwłaszcza po restrykcyjnych dietach. Na szczęście istnieją rozwiązania tego problemu dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej.

Obwisły brzuch po odchudzaniu najczęściej jest efektem źle przeprowadzonego procesu utraty nadmiernych kilogramów. Otóż jeśli przybieramy na wadze i wzrasta warstwa tkanki tłuszczowej w naszym organizmie, włókna kolagenowe w skórze rozciągają się, tak aby „dopasowała się” ona do nowych kształtów. Oczywiście mogą się one ponownie skurczyć, jednak jest to o wiele wolniejszy proces. Jeśli więc utrata wagi jest szybka – najczęściej z powodu bardzo restrykcyjnej i niskokalorycznej diety – ciało może nie mieć czasu na powrót do poprzedniego kształtu, co skutkuje zwiotczałą skórą na brzuchu, pośladkach, udach, ramionach, a nawet plecach czy ramionach.

Najlepszym sposobem zapobiegania temu problemowi jest stopniowe, mądre i zdrowe odchudzanie. Oznacza to wybór diety, która jest mniej kaloryczna, ale dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Ważna jest również regularna aktywność fizyczna.

Jeśli jednak jesteś osobą, u której już pojawiła się już zwiotczała, obwisła skóra na brzuchu, nie oznacza to, że musi być taka na zawsze. Nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia pomoc w zwalczeniu tego problemu.

Jak ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu? Zabieg Morpheus

Kobiety z problemem obwisłej skóry na brzuchu powinny skorzystać m.in. z zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej Morpheus. Jego działanie opiera się na wykonaniu za pomocą urządzenia mikronakłuć skóry na głębokość od 0,5 do 4 mm. Fale radiowe emitowane z igieł napinają włókna kolagenu i elastyny, co skutkuje ujędrnieniem i poprawą sprężystości skóry. Przyspiesza również produkcję nowego kolagenu, co prowadzi do jeszcze lepszych efektów terapeutycznych. Warto pamiętać, że już sam zabieg nakłuwania skóry przynosi korzyści – przyspiesza bowiem naturalne procesy odnowy i regeneracji, co sprawia że jest ona bardziej napięta i gładka. Aby uzyskać najlepsze efekty, zalecane 4 są serie zabiegów co 3 tygodnie.

Obwisła skóra na brzuchu? Pomoże laser CO2!

Po odchudzaniu można ujędrnić skórę za pomocą zabiegu laserem CO2. Terapia laserowa ma działanie dwukierunkowe.  Technologia laserowa nazywana jest frakcyjną i wykazuje dwukierunkowe działanie.

  1. Emitowana przez laser energia jest skupiona na brzuchu, co powoduje, że skóra nagrzewa się i tym samym napina włókna kolagenowe. To powoduje ich obkurczenie, a także przyspiesza produkcję nowego kolagenu.
  2. Laser CO2 tworzy mikroskopijne uszkodzenia w skórze, co powoduje natychmiastową stymulację naturalnych procesów naprawczych i odmładzających.

Poza ujędrnieniem skóry, zabieg może również zmniejszyć rozstępy i blizny (np. po cesarskim cięciu).

Aby zapewnić pacjentom jak największy komfort, podczas zabiegu laserem CO2 stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Można zastosować również chłodzenie skóry specjalnym urządzeniem (np. Cooler,) co zminimalizuje ewentualne poczucie dyskomfortu. W zależności od nasilenia problemu zaleca się wykonanie od 1 do 6 zabiegów.

Zabiegi na ciało po ciąży

lady
2 min czytania

Liposukcja kawitacyjna

lady
2 min czytania