Lipolaser

2 min czytania

lipolaser

Idealna sylwetka i jędrna skóra to dla wielu marzenie, które trudno osiągnąć. Aby osiągnąć sukces, ludzie zazwyczaj stosują rygorystyczne diety oraz wykonują ćwiczenia fizyczne, jednak przy braku szybkich rezultatów motywacja spada. Lipolaser to nowoczesny sprzęt, pozwalający szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na czym polega? Jakie są efekty?

Co to jest lipolaser?

Lipolaser to jedna z najnowocześniejszych technologii stosowanych w celu modelowania sylwetki. Urządzenie może być wykorzystywane do redukcji wielkości komórek tłuszczowych, eliminacji zbędnych centymetrów i cellulitu, lecz bez uszkodzenia innych tkanek, np. nerwów, skóry czy naczyń krwionośnych. Zasada działania lipolasera opiera się na generowaniu przez niego promieniowania czerwonego o długości 635 nm/650 nm. Jest to tak zwana laseroterapia chłodna, stosunkowo bezbolesna i skuteczna metoda usuwania zalegającej podskórnej tkanki tłuszczowej.

Sprawdź też: Liposukcja kawitacyjna

Na jakie partie ciała lipolaser?

Lipolaser może być używany do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z praktycznie każdego obszaru ciała. Najlepsze rezultaty osiąga się po zastosowaniu go na brzuchu i udach, strefach, gdzie najczęściej występuje problem nagromadzonego tłuszczu. Ćwiczenia fizyczne i diety są skuteczną metodą walki z otyłością, jednak proces ten trwa zazwyczaj bardzo długo. Z kolei zabieg z użyciem lasera jest szybszy i skuteczniejszy – po kilku seriach zabiegów organizm może odczuć widoczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Lipolaser to skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru tłuszczu w okolicach twarzy, takich jak podbródek czy boczki. Metoda ta charakteryzuje się szybkim działaniem oraz gwarantuje widoczną redukcję zgrubień w rejonie kolan i ramion. Przy jej pomocy można osiągnąć atrakcyjny wygląd sylwetki, nawet jeśli dotychczasowe próby odchudzania okazały się bezskuteczne.

Efekty po lipolaser

Zabieg zimnego lasera pozwala na szybsze i bardziej skuteczne usuwanie nadmiaru tłuszczu z organizmu. Z tego powodu, osoby poddające się tej kuracji, mogą liczyć na szybką redukcję masy ciała. Bardzo istotnym aspektem jest również to, że ta technika stymuluje metabolizm i przyspiesza spalanie kalorii. W efekcie, organizm człowieka pracuje wydajniej. 

Dodatkowo, dzięki zastosowaniu zabiegu chirurgii plastycznej, pacjenci mogą cieszyć się większymi możliwościami ruchowymi. Pozbawieni nadmiaru tłuszczu, szybciej poruszają się w trakcie ćwiczeń lub codziennych czynności. Kuracja laserowa łagodzi dolegliwości i obrzęki spowodowane nadmiarem tłuszczu oraz innymi problemami związanymi ze skórą.

  • zredukowanie tkanki tłuszczowej 
  • widoczne wygładzenie skóry
  • poprawa procesów metabolicznych
  • zredukowanie cellulitu
  •  rezultaty widoczne już po pierwszym zabiegu

Lipolaser dla kogo? 

Laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej to coraz popularniejszy zabieg wykorzystywany przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Może być wykorzystywane jako skuteczne uzupełnienie diety i ćwiczeń fizycznych. Zabieg ten polega na wykorzystaniu lasera, który rozbija nagromadzoną tkankę tłuszczową skutecznie i bezinwazyjnie. 

Co więcej, procedura ta może być stosowana w celu poprawy elastyczności skóry oraz zmniejszenia widoczności cellulitu – a to tylko dwa z jej licznych zalet. Lipolaser ma potencjał do wspomagania osób walczących z otyłością oraz dużym nadmiarem masy ciała pod warunkiem, że połączone jest ono ze stosowaniem odpowiednio dobranego programu ćwiczeń i diety.

Sprawdź też: Co lepsze endermologia czy liposukcja kawitacyjna 

Przebieg zabiegu lipolaserem

Podczas zabiegu laserowego rozbijania komórek tłuszczowych, pacjent jest umieszczany na specjalnie przygotowanym meblu, zazwyczaj fotelu bądź łóżku. Lekarz przykłada do odpowiednich partii ciała cztery głowice wyposażone w laser, co nie powoduje żadnych skutków ubocznych ani bolesności. 

Zabieg ten jest całkowicie bezinwazyjny i dla większości pacjentów okazuje się być dobrze tolerowany. Pacjenci mogą odczuwać lekkie mrowienie lub delikatne uciskanie w miejscu zabiegowe. Wszystkie te czynniki razem pozwalają osiągnąć pożądane rezultaty bez narażenia pacjenta na skutki uboczne i negatywne dolegliwości bólowe.

Fale światła emitowane przez urządzenie stanowią idealne połączenie czerpania korzyści zdrowotnych, a także przyjemności dla skóry. W zależności od obszarów ciała, na które mają być nałożone wiązki światła, sesja trwa od 10 do nawet 40 minut.

 Poza tym, przyjemna temperatura emitowana przez sprzęt powoduje uczucie relaksu i uspokojenia w trakcie zabiegów. Wiązki światła dostarczają organizmowi energii, a jednocześnie poprawiają strukturę skóry i redukują drobne linie oraz zmarszczki.

Zabiegi na ciało po ciąży

lady
2 min czytania

Liposukcja kawitacyjna

lady
2 min czytania