Diety NFZ – dla cukrzyków, hashimoto

1 min czytania

plan diety

W zdrowym ciele zdrowy duch. Stare przysłowie,które zawsze będzie na czasie. Warto zadbać o swoją dietę już teraz. Na co zwracać uwagę? Czy dieta DASH jest dla każdego?

Dieta DASH

Wszystkie plany żywieniowe, oparte są o dietę DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension), która jest wykorzystywana w leczeniu i zapobieganiu nadciśnieniu. Dieta ta została udowodniona jako skuteczna i bezpieczna dla zdrowia człowieka oraz uznawana jako najzdrowsza dieta na świecie. Jest ona uniwersalna, cechująca się wyjątkowymi właściwościami prozdrowotnymi, a wręcz profilaktycznymi.

Na czym bazuje dieta DASH?

Dieta DASH jest zalecana dla osób, które chcą poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Aby skorzystać z jej korzyści, powinno się spożywać świeże produkty spożywcze o jak najmniejszym stopniu przetworzenia. Powinno się unikać produktów takich jak czerwone mięso, słodycze, a także dań solonych lub słodzonych w nadmiernych ilościach. 

Ponadto ważne jest właściwe odpowiednie proporcje pomiędzy składnikami odżywczymi (białko, węglowodany i tłuszcz), aby uzyskać optymalne rezultaty. Dieta ta może również obejmować regularne ćwiczenia oraz unikanie stresu i zanieczyszczenia środowiska, co pozytywnie wpłynie na stan zdrowia i dobre samopoczucie.

Dieta DASH oparta jest na:

  • chudym drobiu
  • rybach i owocach morza
  • olejach roślinnych.
  • pełnoziarnistych produktach zbożowych
  • orzechach i nasionach
  • warzywach i owocach 
  • niskotłuszczowych produktach mlecznych
  • suchych nasionach roślin strączkowych

Zalety diety DASH

DASH to dieta, która może zapewnić znaczne korzyści w zakresie poprawy stanu zdrowia. Może pomóc obniżyć ciśnienie tętnicze i przeciwdziałać jego dalszemu narastaniu. Ponadto może ona stanowić skuteczną strategię w walce z nadmiarem cholesterolu we krwi, a także przyczynić się do ograniczenia ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych. 

DASH to świetna opcja dla każdego, kto chce urozmaicić swoją codzienną dietę i czerpać radość ze smacznego odżywiania bez rezygnowania z poszanowania swojego zdrowia.

Zabiegi na ciało po ciąży

lady
2 min czytania

Liposukcja kawitacyjna

lady
2 min czytania