Modelowanie ciała jest możliwe dzięki wielu aktywnościom fizycznym. Często dla lepszych efektów kobiety decydują się również na zabiegi kosmetyczne, które za pomocą specjalnych urządzeń rzeźbią sylwetkę. Jednym z nich jest masaż próżniowy. Efekty jego regularnego stosowania z pewnością zadowolą niejedną kobietę. Sprawdź, co daje taki zabieg i ile kosztuje!
Masaż próżniowy – co to jest i jak ma działanie?
Masaż próżniowy (metoda SPM) jest rodzajem masażu wykonywanego pod ciśnieniem na całym ciele lub wybranych jego partiach. Podczas zabiegu wykorzystuje się urządzenie zwane dermomasażerem lub chińskie bańki, przy czym to pierwsze jest bardziej precyzyjne. Zabieg polega na procesie działaniu podciśnienia (zasysanie powietrza z danego obszaru). Skóra jest zasysana, co powoduje, że masaż próżniowy jest intensywny.
Popularność masażu próżniowego ma kilka powodów. Po pierwsze, przynosi natychmiastowo widoczne efekty. Po drugie, jest nieinwazyjny i bezbolesny. Jest też bardzo przyjemny, chociaż osobom bardziej wrażliwym może sprawić dyskomfort.
- Masaż próżniowy twarzy – z czasem na twarzy pojawiają się zmarszczki, a policzki zaczynają opadać. Masaż próżniowy twarzy zapewnia korektę konturu twarzy. Zabieg wpływa również na krążenie i układ limfatyczny, co z kolei zapewnia lepsze ukrwienie i odżywienie skóry.
- Masaż próżniowy biustu – jedną z najczęstszych partii ciała poddawanych masażowi próżniowemu jest biust. Zabieg go podnosi i ujędrnia, a także sprawia, że wygląda na pełniejszy. Masaż próżniowy jest szczególnie polecany dla kobiet po karmieniu piersią.
- Masaż próżniowy na cellulit – Cellulit to problem, który dotyka wielu kobiet. Masaż próżniowy świetnie radzi sobie z usuwaniem zarówno lipidowego, jak i wolnego cellulitu. Przyłożenie urządzenia lub baniek chińskich do ciała powoduje rozbicie grudkowatych złogów pod skórą. Przed zabiegiem upewnij się, że pijesz dużo wody. Pomoże to wypłukać toksyny z organizmu.
Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty, masaż próżniowy można połączyć z innymi zabiegami. Jednym z najpopularniejszych jest zastosowanie ultradźwięków (fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości) w celu pobudzenia krążenia krwi i usunięcia toksyn.
Masaż próżniowy na cellulit – jak często go wykonywać?
Walka z cellulitem nie jest łatwa, a tymbardziej szybka. Choć masaż próżniowy jest bardzo skuteczny w rozbijaniu komórek tłuszczowych, wymaga regularności. Jeden zabieg nie pozwoli Ci pozbyć się pomarańczowej skórki – potrzebujesz do tego serii sesji. Jak często powinnaś wykonywać masaż próżniowy, aby zlikwidować cellulit?
Według ekspertów, potrzebna jest seria 10-15 sesji. Następnie należy co jakiś czas powtarzać masaż próżniowy, aby utrzymać osiągnięte rezultaty. Jednocześnie nie należy poddawać mu się zbyt często – ze względów zdrowotnych masaż nie powinien być wykonywany codziennie.
Masaż próżniowy – efekty
W ostatnich latach masaż próżniowy cieszy się coraz większą popularnością, a powodem tego jest fakt, że zapewnia on doskonałe efekty. Masaż próżniowy skutecznie rozprawia się z nagromadzoną tkanką tłuszczową i modeluje ciało, co jest nieocenionym wsparciem podczas odchudzania. Innym efektem masażu próżniowego jest poprawa kondycji skóry – staje się ona napięta i gładka.
Wiele osób decyduje się na masaż próżniowy ze względu na poprawę krążenia krwi i limfy. Zwiększone krążenie pozwala organizmowi wyeliminować toksyny, co z kolei pozytywnie wpływa na dotlenienie skóry.
Profesjonalne urządzenie do masażu próżniowego
Otwierając salon kosmetyczny lub kupując nowy sprzęt, warto zaopatrzyć się w wielofunkcyjne urządzenia, które pozwolą Twoim klientom na skorzystanie z zabiegu masażu próżniowego. Profesjonalny sprzęt to m.in.:
- Kombajn 27w1 Redline – urządzenie posiadające 27 możliwości zabiegowych, m.in. drenaż limfatyczny lub ultradźwięki,
- Kombajn Azzuro 15w1 Sonia – urządzenie zapewnia m.in. aromaterapię, mikrodermabrazję, galwanizację i peeling kawitacyjny.
Masaż próżniowy – urządzenie do użytku domowego
Masaż próżniowy można wykonać także w domu. Również w tym przypadku potrzebne jest specjalne urządzenie. Na rynku dostępne są takie o niewielkich rozmiarach, które projektuje się z myślą o potrzebach indywidualnych klientów. Spełniają w zasadzie te same funkcje, co większe urządzenia stosowane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.
Cena masażu próżniowego
Cena zabiegu jest najczęściej uzależniona od obszaru, który będzie poddany masażowi. Na przykład za masaż próżniowy brzucha można zapłacić od 40 do 70 zł. Lepszą ofertę można uzyskać kupując pakiet kilku zabiegów. Salony kosmetyczne najczęściej oferują masaż próżniowy w pakietach po 5 lub 10 zabiegów.
Masaż próżniowy można sobie zafundować w salonie kosmetycznym, ale można też zrobić to w domu. Wystarczy, że kupisz dermomasażer i będziesz regularnie masować swoje ciało. Zakup urządzenia to jednorazowa inwestycja, która zwraca się w dłuższej perspektywie.
Masaż próżniowy – opinie
W Internecie aż roi się od opinii na temat masażu próżniowego. Osoby, które poddały się temu zabiegowi twierdzą, że jest on bardzo skuteczny w walce z cellulitem, a także poprawia jakość skóry, która staje się gładka i bardziej sprężysta.
Ze względu na to, że masaż próżniowy pobudza krążenie, pojawiają się opinie, że dodaje energii, a także pomaga się zrelaksować – przed zabiegiem kosmetyczka rozprowadza na skórze oliwę z oliwek lub olejki eteryczne. Skóra jest dobrze nawilżona i lepiej wchłania składniki odżywcze.
Masaż próżniowy – przeciwwskazania
Masaż próżniowy nie jest dla każdego. Istnieje szereg przeciwwskazań do jego wykonania. Są to:
- przepuklina,
- żylaki, popękane naczynka krwionośne i zapalenie żył,
- nowotwory,
- stany zapalne skóry, a także skłonność do siniaków,
- choroby przewlekłe, np. cukrzyca,
- tłuszczaki występujące w jednym obszarze ciała.
Dobrze jest przełożyć masaż próżniowy na inny termin, jeśli masz miesiączkę lub jesteś w ciąży. Również kobiety karmiące piersią powinny zaplanować swój masaż próżniowy w późniejszym terminie.