Wiotka skóra na udach

2 min czytania

wiotka skóra na udach

Zwiotczała skóra to frustrująca rzeczywistość. Niestety, jest to powszechna przypadłość, która pojawia się wraz z wiekiem, a także często pod wpływem dużej utraty wagi. Jak poradzić sobie z wiotką skórą na udach? Czy istnieją skuteczne metody na ich ujędrnienie? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie masz możliwości.

Wiotka skóra na udach – przyczyny

Wiotka skóra na udach spowodowana jest pogorszeniem się stanu włókien kolagenowych, co następuje wraz z wiekiem. Kolagen jest białkiem, które odpowiada za napiętą strukturę skóry. Może ona być osłabiona również z powodu szybkiej utraty wagi po diecie lub ciąży. W takich przypadkach może dojść do powstania rozstępów. Wiotkiej skórze często towarzyszy również cellulit na udach. Jak widzisz, jest to złożony problem, dlatego wymaga kompleksowego leczenia.

Skuteczne zabiegi ujędrniające

Istnieje szereg nieinwazyjnych procedur pozwalających na utrzymanie i poprawę wyglądu ciała. Stwierdziliśmy, że najlepsze rezultaty przynosi połączenie kilku procedur razem, ponieważ każda z nich daje inny rezultat. W terapiach łączonych, które stosuje się w celu likwidacji luźnej skóry na udach sięgnij po takie zabiegi, jak:

  • Lifting RF Accent Prime – nowa generacja technologii upiększających wykorzystuje częstotliwość radiową (RF) do aktywacji produkcji kolagenu w skórze. W przeciwieństwie do ultradźwięków, RF skupia się na zewnętrznych warstwach skóry, aby wygładzić jej powierzchnię. Połączenie obu technologii daje wielowymiarowy efekt.
  • Lifting HIFU – zabieg ten wykorzystuje zogniskowane fale ultradźwiękowe, które ogrzewają skórę na określonych głębokościach. Stymuluje to silną produkcję kolagenu, który jest niezbędny dla zdrowej, młodo wyglądającej skóry. Fale przenikają przez powierzchnię skóry, ale nie uszkadzają jej. Potrafią dotrzeć do głębokich warstw skóry. Fale ultradźwiękowe nie tylko napinają skórę, ale także zapobiegają jej wiotczeniu w przyszłości.
  • Mezoterapia kolagenowa Nithya – zabieg polegający na wstrzyknięciu kolagenu bezpośrednio w skórę. Wykorzystanie czystego kolagenu typu I wypełnia strukturalne braki skóry, przywracając jej pełną elastyczność i gładkość.
  • Termolifting Zaffiro – zabieg przeciwstarzeniowy wykorzystuje technologię podczerwieni. Stymuluje ona fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Efekt wzmocnienia wynika z zastosowania peelingu wodnego Zaffiro, który przyczynia się do głębszego nawilżenia skóry i poprawy elastyczności leczonego obszaru ciała.
  • Endermologia – jest to masaż mechaniczny, w którym wykorzystuje się głowicę z rolkami i klapką oraz podciśnienie. Urządzenie zasysa luźną skórę, a następnie masuje ją w różnych kierunkach. Pobudza krążenie krwi i przepływ limfy, zmniejsza obrzęki i cellulit oraz poprawia wygląd rozstępów. Zabieg można często ponawiać w celu utrzymania efektów.

Skuteczność nieinwazyjnego ujędrniania ud

Decydując się na zaawansowane technologicznie zabiegi, pamiętaj, że na optymalne rezultaty musisz poczekać nawet kilka miesięcy. Już na samym początku terapii można zauważyć znaczną poprawę jędrności skóry, jednak aby osiągnąć satysfakcjonujące i trwałe rezultaty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów, które zaleci specjalista. Nieinwazyjne technologie, takie jak RF i ultradźwięki, stymulują produkcję kolagenu w skórze, ale nie doprowadzają do końca tego procesu. Regeneracji skóry wymaga czasu, dlatego efekty pojawiają się stopniowo i pogłębiają się przez kilka tygodni, a nawet miesięcy po zabiegu. Ważne jest, że wykonanie zabiegów łączonych, pozwala uzyskać maksymalne oraz trwałe rezultaty.

Zabiegi na ciało po ciąży

lady
2 min czytania

Liposukcja kawitacyjna

lady
2 min czytania