Obwisłe pośladki

2 min czytania

obwisłe pośladki

Wiele kobiet posiada kompleksy dotyczące wyglądu swojego ciała. Problemy skórne dotykają pań niezależnie od wieku. Jednym z nich są obwisłe pośladki. Czy można poprawić ich wygląd? Oczywiście, że tak. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie są przyczyny wiotkiej skóry w tym miejscu i jak można temu zaradzić.

Obwisłe pośladki

Obwisła skóra na pośladkach pozbawiona jędrności to koszmar niejednej kobiety. Nie jest to jednak sytuacja, z którą trzeba się pogodzić. Aby rozwiązać ten problem, można odwiedzić klinikę medycyny estetycznej i skorzystać z zabiegów laserem frakcyjnym lub usuwania cellulitu i rozstępów, które pozwolą odpowiednio wyrzeźbić pupę, nadając jej kształt zgodny z panującymi standardami piękna.

Z wiotką skórą pośladków bardzo często wiąże się obecność cellulitu, w którego pozbyciu się pomoże zabieg dermapen lub radiofrekwencją mikroigłową.

Niezwykle skutecznym zabiegiem jest Sculptra, czyli nieinwazyjna metoda podskórnej iniekcji kwasem L-polimlekowym. Zastrzyki bezpośrednio w skórę stymulują produkcję kolagenu. Zabieg zwiększa jędrność i napięcie skóry.

Kwas polimlekowy pomaga też w redukcji cellulitu. Cała kuracja, która zapewnia widoczne efekty, to seria 3 zabiegów powtarzanych co miesiąc.

Poznajmy czynniki wpływające na obwisłe pośladki i sposoby na ich redukcję

Najczęstsze przyczyny obwisłej skóry pośladków to niezdrowy tryb życia i brak aktywności fizycznej. Do rozwoju cellulitu przyczynia się również nadmierne siedzenie oraz dieta bogata w tłuszcze, cukry i sole. Do negatywnych czynników ryzyka należą wahania wagi, które prowadzą do utraty elastyczności skóry. Problem z cellulitem mają również kobiety po 35 roku życia, ponieważ z wiekiem w organizmie zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny, co powoduje utratę jędrności w udach.

Możesz poprawić wygląd swoich pośladków dzięki kilku prostym zabiegom z wykorzystaniem ultradźwięków, karboksyterapii i lasera frakcyjnego. Zabiegi te prowadzą do usunięcia rozstępów i poprawy jędrności skóry. Karboksyterapia polega na zastosowaniu medycznej dawki CO2 poprzez iniekcję z wykorzystaniem mezoterapii igłowej. Często stosowana jest jako alternatywa dla lasera frakcyjnego, a w niektórych przypadkach w połączeniu z nim.

Dzięki podaniu dwutlenku węgla w cellulit lub rozstępy na pośladkach pobudzana jest silna stymulacja i poprawa mikrokrążenia. Zabieg prowadzi do napięcia skóry i zwiększenia elastyczności tkanek, a w efekcie do skutecznego usunięcia cellulitu, poprawy napięcia skóry na pośladkach i usunięcia rozstępów.

Jak pozbyć się cellulitu na pośladkach?

Cellulit to przypadłość dotykająca wiele kobiet. Często objawia się jako pomarańczowa skóra wokół ud i pośladków. Cellulit pojawia się zwykle w okresie ciąży, dojrzewania, podczas karmienia piersią oraz w czasie menopauzy – kiedy organizm produkuje więcej estrogenów. Wysoki poziom estrogenów w krwiobiegu prowadzi do zwiększenia przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych, co skutkuje obrzękami utrudniającymi mikrokrążenie w warstwie podskórnej.

Pierwsze oznaki cellulitu można zwalczyć domowymi sposobami, jednak bardziej zaawansowane stadia choroby wymagają zabiegów medycyny estetycznej. Jednymi z najpopularniejszych zabiegów na usuwanie cellulitu są: radiofrekwencja (RF), laser, Venus Legacy, krioterapia, terapia indukcji kolagenu, liposukcja, dermapen, czyli micro-needling oraz masaż limfatyczny.

Zabiegi na ciało po ciąży

lady
2 min czytania

Liposukcja kawitacyjna

lady
2 min czytania