Zabieg na porost włosów

3 min czytania

zabieg na porost włosów

Problem wypadania włosów jest na tyle poważny, że dotyka milionów ludzi na całym świecie. Przyczyny problemu mogą być różne, dlatego ważne jest szybkie zdiagnozowanie ich i zastosowanie skutecznego leczenia. Aby postawić diagnozę, konieczna jest trichoskopia oraz szczegółowe badanie morfologiczne i medyczne. Jakie są przyczyny wypadania włosów? Czy istnieją skuteczne sposoby?

Wypadanie włosów – czym jest spowodowane?

Problem wypadania włosów to jeden z najczęściej spotykanych problemów skórnych. Niestety, wielu ludzi bagatelizuje ten problem, traktując go jedynie jako estetyczny kłopot. W rzeczywistości często łysienie może być objawem poważnego schorzenia. Diagnoza tego stanu opiera się na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i badaniach trychologicznych. Kiedy diagnoza nie jest dostatecznie precyzyjna, leczeniem łysienia może być stosowanie ogólnodostępnych produktów takich jak szampony, tabletki lub domowe sposoby na porost włosów. Jak się okazuje, skuteczniejsze od tych metod okazują się zabiegi przeprowadzone przez specjalistę trychologa oraz inne procedury medyczne mające na celu zapobieganie wypadaniu włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Nadmierna utrata włosów to problem, który może mieć wielorakie podłoże i często ma on charakter złożony i polega na oddziaływaniu kilku przyczyn jednocześnie. Gdy zauważone zostanie nadmierne wypadanie włosów, powinny być brane pod uwagę różne źródła tego problemu.

 Do potencjalnych czynników możemy zaliczyć między innymi niedobory witamin i minerałów, jako że suplementacja tymi składnikami odgrywa istotną rolę w profilaktyce wypadania włosów. Kolejną przyczyną może być uszkodzenie mieszków włosowych spowodowane nadmiarem androgenów, a więc hormonów płciowych typu testosteronu i dihydrotestosteronu DHT. 

Taki stan rzeczy prowadzi do spowolnienia procesu porostu nowych włosów, a także do ich naturalnego złamania i uszkodzenia struktury cebulek.

Zaburzenie to może mieć wiele przyczyn – od niedoczynności tarczycy czy zmian hormonalnych po schorzenia skóry i czynniki genetyczne. Wielu pacjentom trudno jest rozpoznać pierwotne źródło problemu. Dlatego też leczenie tego rodzaju dolegliwości jest bardzo skomplikowane i wymaga dostosowania metody do przyczyny choroby. 

Niemniej jednak, aby poprawić stan swoich włosów można stosować witaminy na wypadanie włosów oraz odpowiednią pielęgnację. Co więcej, należy zasięgnąć porady trychologa, aby sprawdzić wszelkie możliwe przyczyny i opracować plan leczenia obejmujący terapię przyczynową i objawową.

Wypadanie włosów a medycyna estetyczna

Trychologia to dziedzina medycyny, której celem jest diagnozowanie i leczenie problemów związanych z włosami. Specjaliści w tej dziedzinie przy użyciu szerokiego zakresu metod diagnostycznych, takich jak trichogram i trichoskopia, identyfikują przyczyny łysienia. W celu zminimalizowania wypadania włosów oraz odżywienia mieszków włosowych i pobudzenia krążenia krwi, profesjonalne zabiegi na łysienie stanowią ważną część terapii. 

Zalecane są przede wszystkim mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe oraz karboksyterapia – mogą być one wykonane jako terapię porostu lub wypadania włosów u mężczyzn i kobiet.

 Trycholog pomaga rozpoznać następujące rodzaje łysienia: 

  • androgenowe (mocno nasilone u mężczyzn), 
  • telogenowe (powszechne),
  •  cienkie lub rzadkie
  • skroniowe.

Zabiegi na porost włosów

Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, polecanych przez trychologa, daje wiele korzyści skórze głowy. Poprawia się bowiem jej ukrwienie, co pozytywnie oddziałuje na dotlenienie i odżywienie struktury mieszków włosowych. Znacząco zwiększa się tym samym szansę na wzmocnienie oraz powstrzymanie wypadania włosów, a także przyczynia się do ich szybszego porostu. Ponadto zabiegi te mają działanie rewitalizujące oraz łagodzące stany zapalne skóry.

  • Rezultat mezoterapii igłowej na włosy jest widoczny już po kilku zabiegach. Jest to skuteczna metoda leczenia łysienia, która wykorzystuje leki przeciwzapalne oraz aktywne składniki hamujące wypadanie włosów. Zabieg trwa około 30 minut i nie należy do bardzo bolesnych, choć u osób o wrażliwej skórze stosowane jest znieczulenie miejscowe. 

Aplikacja odbywa się przy użyciu cienkiej igły, co 0,5–1,5 cm od siebie. Jednorazowo zaleca się wykonanie 1 zabiegu na tydzień przez 2 miesiące, a dalsze etapy to 1-krotne poddawanie się zabiegowi miesięcznie przez 3–6 miesięcy profilaktycznie lub terapeutycznie. Warto pamiętać, że pierwsze efekty są widoczne dopiero po kilku procedurach mezoterapii igłowej na włosy.

  • Karboksyterapia głowy to zabieg stosowany w celu poprawy kondycji skóry głowy. Zabieg polega na podawaniu tlenku węgla bezpośrednio do skóry, co prowadzi do powstania nowych naczyń krwionośnych i usprawnienia cyrkulacji krwi. To z kolei pobudza dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych oraz pozytywnie wpływa na utrzymywanie się odpowiedniego nawilżenia i regenerację komórek skóry głowy.

 Dodatkowo stymulowana jest również synteza  włókien kolagenowych, dzięki czemu owłosiona powierzchnia staje się bardziej elastyczna. Zabieg trwa zwykle od 30 do 45 minut, a aby uzyskać optymalne efekty zaleca się powtarzanie go co tydzień przez okres 4 – 8 tygodni.

  • Osocze bogatopłytkowe stanowi jeden z najbardziej popularnych zabiegów trychologicznych, który skutecznie hamuje nadmierne wypadanie włosów i pobudza ich porost. Jest to procedura bezpieczna i całkowicie naturalna, ponieważ osocze pozyskuje się z krwi pacjenta. Zawiera ono wyjątkowo dużo aminokwasów, czynników wzrostu oraz płytek krwi – dzięki czemu skutecznie działa na organizm. 

Aby odnieść pozytywne rezultaty, najlepiej wykonać serię kilku takich zabiegów, co 2 tygodnie. Możliwość osiągnięcia trwałych efektów nawet bez ryzyka alergii czy innych skutków ubocznych sprawia, że osocze bogatopłytkowe cieszy się dużym uznaniem i popularnością.

Zabiegi na ciało po ciąży

lady
2 min czytania

Liposukcja kawitacyjna

lady
2 min czytania