Endermologia – efekty

2 min czytania

endermologia zabieg

Endermologia to zabieg wykorzystujący głowice, która wytwarza podciśnienie, dzięki któremu skóra jest masowana dwoma rolkami. Jest on polecany osobom, które chcą skutecznie zwalczyć cellulit i uzyskać efekty w postaci lepszej elastyczności skóry oraz wysmuklenia sylwetki. Jak wygląda zabieg endermologii? Jakie są efekty?

Endermologia co to za zabieg?

Endermologia to zabieg, który wykorzystuje technikę masażu podciśnieniowego w celu poprawy kształtu sylwetki, ujędrnienia i wyszczuplenia ciała oraz wygładzenia zmarszczek. Jest on szeroko stosowany jako alternatywa dla tradycyjnych metod odchudzania i ćwiczeń fizycznych. może również przyczynić się do poprawy samopoczucia fizycznego i psychicznego, ponieważ umożliwia redukcję napięcia mięśniowego i łagodzi stres. To skuteczna terapia, która bazuje na mechanizmie mechanicznego rozbudowywania skóry.

Endermologia – na czym polega? 

Podczas zabiegu endermologii pacjent ubiera specjalny kombinezon, który dobrze przylega do ciała i chroni je przed bezpośrednim działaniem maszyny. Maszyna składa się z głowicy oraz elementu sterującego, a podczas procedury tworzone jest odpowiednie ciśnienie, które wciąga fałd skóry między rolkami umieszczonymi w głowicy. Rozpoczyna się także wewnętrzne i zewnętrzne masowanie skóry, co pozytywnie wpływa na jej ukrwienie i dotlenienie, a także aktywizuje metabolizm tkanki tłuszczowej. Zabieg pobudza również komórki tkanki łącznej do produkcji większej ilości elastyny i kolagenu. Dzięki temu poprawia się jakość skóry oraz sprzyja powstawaniu nowych włókien w skórze pacjenta.

Sprawdź też: Lipolaser 

Efekty endermologii 

Endermologia jest skutecznym narzędziem medycyny estetycznej, które wykorzystuje się do poprawy wyglądu twarzy i ciała. W przypadku twarzy pozwala na wygładzenie zmarszczek i poprawienie konturów twarzy, dając efekt młodszej skóry. 

Dodatkowo endermologia pomaga również walczyć z problemem cellulitu, redukując tkankę tłuszczową i niwelując „pomarańczową skórkę”, co prowadzi do smuklejszej sylwetki – można uzyskać nawet do 5 cm mniejszy obwód talii i ud. 

Endermologia jest metodą wspomagającą proces odchudzania, ale samodzielnie nie przyniesie trwałego efektu utraty kilogramów czy budowania mięśni. Aby uzyskać trwałe rezultaty należy łączyć endermologię z regularną aktywności fizyczną oraz zbilansowaną dieta.

Masowanie podciśnieniowe jest skutecznym sposobem na pozbycie się obrzęków oraz oczyszczenie organizmu z toksyn i likwidację zastojów limfatycznych. Endermologia stanowi cenny wsparcie dla sportowców, ponieważ może pomóc w gojeniu urazów ścięgien i więzadeł. 

Kolejna zaleta tego masażu to jej pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Podczas zabiegów uwalniane są hormony szczęścia – endorfiny, które wprawiają nas w stan relaksu oraz poprawiają nastrój. Masaż podciśnieniowy łagodzi również objawy stresu, a długofalowe efekty terapii przekładają się na odmłodzenie ciała i umysłu.

Sprawdź też: Liposukcja kawitacyjna

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu endermologii? 

Endermologia jest bezpiecznym i efektywnym zabiegiem stosowanym w celu redukcji cellulitu. Przy pierwszym zabiegu pacjenci mogą odczuwać lekkie uczucie dyskomfortu, jednak ta technika może być bardzo relaksująca. Po zabiegu można zaobserwować siniaki lub pajęczaki, a także zakwasy skóry ze względu na podrażnienia. Endermologia więc stanowi bezpieczny i skuteczny sposób walki z cellulitem, dający pozytywne rezultaty dla pacjentów.

Podczas endermologii istnieje wiele przeciwwskazań, które muszą być wzięte pod uwagę przed jej wykonaniem. Osoby chorujące na nowotwór, mające zapalenie żył, przepukliny brzuszne, bolesne żylaki lub duże zmiany skórne albo noszące leki rozrzedzające krew nie mogą przystępować do tego zabiegu.

 Kobiety ciężarne i karmiące piersią bardzo ostrożnie muszą się do niego odnosić – maksimum czasu po porodzie naturalnym to 6 miesięcy a po cesarskim 8-10 miesięcy. Przed masażem każdy pacjent jest sprawdzany pod kątem możliwych dolegliwości i ewentualnych przeciwwskazań.

Skutecznośc zabiegu endermologii 

Endermologia to popularny zabieg medycyny estetycznej, który pomaga pozbyć się nadmiaru wody i opuchlizny oraz w konsekwencji poprawia sylwetkę. Po pierwszej wizycie pacjent może zauważyć znaczną różnicę, jednak aby uzyskać trwałe rezultaty, przebieg całego procesu terapii powinien składać się z około 10-20 sesji. 

Na jednorazowym spotkaniu można spędzić około 30 minut. Koszt jednego masażu twarzy wynosi ok. 50 zł, natomiast endermologii ciała – ok. 150 zł. Aby dostrzec efekty na długoterminowe, endermologię należy powtarzać 1-2 razy w roku.

Sprawdź też: Kriolipoliza

Zabiegi na ciało po ciąży

lady
2 min czytania

Liposukcja kawitacyjna

lady
2 min czytania