Zabiegi na twarz po 40tce 

3 min czytania

Zabiegi na twarz po 40tce

Nie tak dawno obchodziłaś swoje trzydzieste urodziny. Dziś… bardziej dojrzała, pewna siebie i odnosząca sukcesy w pracy, wchodzisz w czwartą dekadę swojego życia. Choć nadal czujesz się jakbyś miała niespełna dwadzieścia lat, patrząc w lustro, zauważasz zmiany w swoim wyglądzie, które ujawniają Twój prawdziwy wiek. Po czterdziestce zaczynają się pojawiać efekty starzenia się skóry. Poznaj skuteczne zabiegi, które pomogą zniwelować ten proces.

Zabiegi na twarz po 40tce

Bez względu na wiek, oczyszczanie jest najbardziej podstawową częścią pielęgnacji skóry. Teraz gdy jesteś po czterdziestce, powinnaś mieć również produkty dla skóry dojrzałej. Ich głównym celem będzie intensywne nawilżanie i stymulacja procesów odnowy. Jeśli nigdy nie próbowałaś profesjonalnych zabiegów kosmetycznych na twarz, teraz jest najlepszy czas, aby zacząć! Które z nich są najpopularniejsze wśród pań po 40tce?

  • laserowe usuwanie przebarwień
  • liposukcja laserowa
  • mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
  • nici liftingujące
  • peeling medyczny

Usuwanie przebarwień za pomocą lasera

Po 40. roku życia kobietom zaczynają towarzyszyć zmiany hormonalne. Ich obecność przyczynia się do powstania niechcianych przebarwień. Jeżeli szukasz najskuteczniejszej metody, która poradzi sobie z nimi w szybkim czasie – skorzystaj z laseroterapii. Jest to aktualnie najlepsze rozwiązanie na pozbycie się tego rodzaju zmian. 

Laser działa na przebarwienia poprzez podgrzanie melaniny, czyli barwnika skóry do takiej temperatury, aż ulegnie uszkodzeniu. Po zabiegu organizm niszczy uszkodzone komórki barwnikowe. Laser działa tylko na melaninę, dlatego nie ma ryzyka uszkodzenia otaczającej skóry. Bezpośrednio po zabiegu plamy ciemnieją, a po prawie dwóch tygodniach znikają. Zabiegi laserowe są szczególnie polecane przy głębokich i trudnych do usunięcia przebarwieniach, takich jak melasma.

Liposukcja laserowa

Nie odżywiasz się inaczej niż zwykle, ale Twoja waga rośnie? Ciężko Ci poradzić sobie ze zrzuceniem zbędnych kilogramów? Najpewniej są tu winne zmiany hormonalne, a także dużo wolniejszy metabolizm, który uwidacznia się po 40tce.

Jeśli ciężko Ci schudnąć, możesz rozważyć liposukcję laserową. Jest to nieinwazyjny, skuteczny sposób usuwania niechcianego tłuszczu z uporczywych miejsc, takich jak uda, pośladki czy brzuch. Podczas tego zabiegu komórki tłuszczowe są rozpuszczane i eliminowane. To coś więcej niż tylko standardowa metoda spalania tłuszczu. Nie tylko pozbywasz się niepożądanej tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie skóra zostaje wzmocniona oraz wyraźnie napięta.

Dzieje się tak za sprawą termoliftingu, który przyczynia się do ujędrnienia skóry i wzmacniania jej tkanek. Nie grozi Ci efekt „obwisłej skóry”, typowy dla klasycznej liposukcji. Ponadto liposukcja laserowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a na Twoje życzenie może zostać wykorzystane krótkotrwałe znieczulenie ogólne.

Po zabiegu, jeśli nie ma przeciwwskazań, pacjentka może udać się do domu. Po upływie ok. dwóch dni może również powrócić do normalnych, codziennych zadań. Pierwsze rezultaty liposukcji laserowej są widoczne od razu po jej wykonaniu, ale na ostateczne efekty musisz zaczekać około 3-4 tygodni.

Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe krwi (BRP) to skoncentrowany roztwór osocza krwi i czynników wzrostu, który odgrywa dużą rolę w procesach regeneracji skóry. Jest to również bardzo bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, wykonywany przy użyciu naturalnego materiału z własnej krwi pacjenta. 

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu koncentratu osocza bogatopłytkowego bezpośrednio do najgłębszych warstw skóry. Dzięki temu omijana jest bariera naskórna, zazwyczaj utrudniająca penetrację większości produktów pielęgnacyjnych. Bogate osocze stymuluje odnowę skóry, zwiększając jej aktywność. Preparat pobudza namnażanie komórek i odnowę skóry, poprawiając mikrokrążenie oraz zwiększając produkcję kolagenu. Cera zostaje widocznie wzmocniona i niesamowicie nawilżona. Poprawie ulega także napięcie i jej elastyczność, z kolei niechciane zmarszczki stają się znacznie wygładzone.
Gładka, młodsza i promienna skóra to rezultat zabiegu na twarz, jaki daje terapia z osoczem bogatopłytkowym.

Zabiegi na twarz po 50tce —- sprawdź!

Nici liftingujące PDO

Z wiekiem twarz mocno się zmienia – traci swój owalny kształt, a na skórze zaczynają tworzyć się głębokie zmarszczki i fałdy.

Doskonałym sposobem na te problemy są nici liftingujące PDO. Oddziałują nie tylko mechanicznie, budując „rusztowanie” dla tkanek, które opadają, ale także podczas wprowadzenia nici pod skórę, ponoszą ją i ujędrniają.

W efekcie następuje wygładzenie zmarszczek i przywrócenie owalu twarzy. Jednocześnie dochodzi do długotrwałej stymulacji komórek odpowiadających za produkcję nowego kolagenu.

Efektem tego zabiegu jest wzmocniona, napięta i ujędrniona skóra. Choć wchłanianie nici trwa kilka miesięcy, rezultatem końcowym można się cieszyć nawet do 2 lat. W przeciwieństwie do standardowego liftingu, nici PDO nie wymagają użycia skalpela. Wyróżniają się też dużo krótszym czasem rekonwalescencji.

Peeling medyczny

Podstawą w utrzymaniu zdrowej, młodo wyglądającej skóry jest regularne złuszczanie i głębokie oczyszczanie.

Peeling medyczny jest kontrolowanym złuszczaniem martwych komórek naskórka oraz tych z głębszych warstw skóry, przy użyciu czynników chemicznych. Następnie przyczyniają się do stymulacji odbudowy kolagenu, jak i elastyny. Pobudzają także skórę do odnowy.

Peeling medyczny głęboko oczyszcza skórę, która po zabiegu jest rozświetlona i wygładzona. Po wykonaniu serii tego rodzaju peelingów uzyskasz efekt lepszej odnowy skóry, zwalczysz niedoskonałości, a także zniwelujesz blizny oraz przebarwienia.

Zabiegi na twarz po 30tce —- sprawdź!

Zabiegi na ciało po ciąży

lady
2 min czytania

Liposukcja kawitacyjna

lady
2 min czytania