Cellulit, zwany czasem „pomarańczową skórką” pojawiający się najczęściej na udach i pośladkach, rzadziej na łydkach, brzuchu i ramionach, to koszmar wielu kobiet.

Potocznie uważa się, że powstaje on w wyniku nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nie jest to prawda, ponieważ przypadłość ta dotyka także szczupłe kobiety. Skąd więc bierze się cellulit i jak z nim walczyć?

Cellulit jest zaburzeniem w budowie tkanki podskórnej, powstały na skutek zaburzeń przepływu krwi i limfy. Nadmiar wody zalegający w komórkach oraz nieregularnie rozrastające się komórki tłuszczowe powodują powstanie nierównej tkanki podskórnej, która może boleć przy ucisku. Najczęściej spowodowany jest problemami z krążeniem, zaburzeniami hormonalnymi, niezdrowym trybem życia (dieta bogata w węglowodany,  siedzący tryb życia, używki). Obserwuje się także genetyczne skłonności do „pomarańczowej skórki”.

By rozpocząć walkę z cellulitem, trzeba zadbać o zdrową dietę bogatą w błonnik, witaminy i minerały, unikać „pustych kalorii” w postaci słodyczy i słonych przekąsek oraz postawić na aktywność fizyczną. Niestety, gdy „pomarańczowa skórka” już się pojawiła, potrzebne są inne metody. Konieczne jest „rozbicie” tkanki tłuszczowej w sposób mechaniczny oraz działania poprawiające krążenie i ułatwiające pozbywanie się przez organizm starych komórek i produktów ubocznych metabolizmu. Pomocne będą odpowiednie ćwiczenia, masaże, kremy z substancjami poprawiającymi krążenie.

Medycyna chińska i nowoczesna nauka

Rewelacyjne efekty w walce z cellulitem przynoszą ćwiczenia na Roll Shape – urządzeniu mającego postać wielkiego bębna, na którym obracają się rolki masujące. Technika wykorzystywana w Roll Shape inspirowana jest tradycyjną medycyną chińską, w której masaż odgrywał ogromną rolę w przywrócenie równowagi całemu organizmowi. Już starożytni Chińczycy wyznawali holistyczne podejście w leczeniu, wierząc, że obudzenie życiowej energii Qi poprzez odpowiednich punktów w ciele pomaga na wiele schorzeń objawiających się w odległych nieraz narządach.
By wzmocnić prozdrowotne działanie urządzenia, w nowoczesnym Roll Shape zastosowano dodatkowo kilka dodatkowych metod:
• podczerwień – pobudza krążenie i pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu;
• kolagen – promieniowanie pobudzające syntezę kolagenu;
• chromoterapię – reguluje przemianę materii;
• jonizację powietrza – poprawia kondycję psychofizyczną.

Jak działa Roll Shape

Ćwiczenia z Roll Shape nie wymagają dużego wysiłku. Są łatwe i przyjemne. Poszczególne części ciała masuje się na nim poprzez zmianę pozycji. Pomagają w tym specjalne podpórki przymocowane do bębna. Roll Shape działa na zasadzie masażu limfatycznego pobudzając prawidłowe przepływy krwi i limfy, dlatego trzeba pamiętać, aby wykonywać go w kierunku do serca – od stóp, przez łydki, uda, pośladki, brzuch i plecy aż do rąk. Najlepiej zacząć ćwiczenia pod okiem profesjonalnego instruktora, który pomoże wykorzystać cały potencjał urządzenia. Dla osiągnięcia wyraźnych efektów zaleca się stosowanie zabiegu 2-3 razy w tygodniu po około 60 minut.
Zaobserwowano, że Shape Roll poza wyraźnym zmniejszeniem cellulitu, wpływa także na poprawę ogólnej kondycji i samopoczucia, wyglądu skóry, poprawę  krążenia, zmniejszenie skłonności do obrzęków, poprawę przemiany materii.