Nowoczesna kosmetologia ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi pomoc w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jednym z zabiegów odchudzających, które cieszą się dużym uznaniem wśród naszych klientek, jest zabieg kriolipolizy. Dziś właśnie temu zabiegowi chcemy poświęcić nasz wpis.

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to skuteczny, bezpieczny sposób na walkę z komórkami tłuszczowymi. Kriolipoliza jako jeden z nielicznych zabiegów nieinwazyjnych jest sposobem na trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych. Zabieg ten bazuje na naturalnych procesach fizjologicznych. Efekty zabiegu kriolipolizy są porównywalne z liposukcją chirurgiczną. Zabieg kriolipolizy to nie tylko zabieg modelujący to również skuteczny sposób leczenia problemu dużej otyłości. Dzięki niej można usunąć komórki tłuszczowe bez użycia skalpela, również w miejscach, w których zabiegi chirurgii plastycznej nie mogą być przeprowadzone.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza polega na poddaniu ciała, tkanki tłuszczowej działaniu bardzo niskich temperatur w celu spowodowania lipolizy, tj. rozpadu tkanki tłuszczowej. Zwykle zabieg trwa około 50 minut, w których trakcie tkankę schładza się do temperatury od 5 do – 10 stopni Celsjusza. Rozpadające się pod wpływem lipolizy komórki tłuszczu wydalane są z organizmu w drodze standardowych procesów metabolicznych z wykorzystaniem układu limfatycznego. Co ważne nie jest to zabieg obciążający wątrobę, co w przypadku innych zabiegów usuwających toksyny z organizmu.

Dlaczego należy leczyć otyłość?

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w organizmie to nie tylko problem estetyczny. To przede wszystkim obniżenie sprawności, wydolności fizycznej człowieka, a także może doprowadzić do nie tylko do pogorszenia wyglądu, ale i obniżenia wydolności fizycznej człowieka. Może być również przyczyną różnego rodzaju schorzeń. Wraz z odkładającym się nadmiarem tłuszczu w ciele człowieka wzrasta ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, stawów, bóle kręgosłupa. Dlatego pozbycie się nadmiaru komórek tłuszczowych jest tak bardzo ważne w leczeniu otyłości.

Jakie są efekty kriolipolizy?

W wyniku oddziaływania na komórki tłuszczowe niskich temperatur znacznej redukcji ulega nagromadzona w ciele ilość tkanki tłuszczowej. Wykonanie serii zabiegów kriolipolizy w połączeniu ze zmianą trybu życia, dietą, odpowiednio dobraną porcją ruchu obserwuje się trwałe efekty utraty tkanki tłuszczowej porównywalne z zabiegiem liposukcji. Jedyną powiedzmy wadą zabiegu, jest czas potrzebny do zaobserwowania efektu zabiegu. Uszkodzone komórki w procesie lipolizy u jednego człowieka zostaną wydalone po 6 tygodniach, u drugiego po 10, a jeszcze u innego po 12 tygodniach. Przyjmuje się, że statystycznie po okresie 6-8 tygodni od zabiegu wszystkie zniszczone komórki tłuszczowe zostają wydalone. Ważną informacją dla pacjentów jest fakt, iż kriolipoliza gwarantuje redukcję tkanki tłuszczowe o 25-40%.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Jak każdy zabieg z użyciem maszyn czy też wysoce zaawansowanych substancji aktywnych tak i kriolipoliza nie jest dla każdego. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest cukrzyca, padaczka, zaburzenia pracy wątroby lub nerek, krioglobulinemia, czy choroba Raynaud. Z zabiegu nie mogą korzystać również kobiety w ciąży i karmiące piersią, jak również w przypadku występowania na ciele miejscowych stanów zapalnych i otwartych ran.