Obwisła skóra na brzuchu to zmartwienie wielu kobiet. Z wiekiem skóra przestaje być jędrna i problem ten się nasila, chociaż często dotyka też młodych kobiet. Wiotka skóra może pojawić się po ciąży lub powstać na skutek gwałtownej utraty zbędnych kilogramów. Niestety wiele kobiet przez wiotką skórę brzucha nie akceptuje swojego wyglądu, co zmniejsza ich pewność siebie. Jest to szczególnie uciążliwe w sytuacjach, w których nie da się ukryć obwisłej skóry grubymi swetrami i spodniami z wysokim stanem. Jednak na szczęście można walczyć z wiotką skórą. We wpisie podpowiemy, jak odzyskać jędrną skórę brzucha.

Aktywność fizyczna

Problemy z wiotką skórą można podzielić na dwie kategorie – gdy obwisła skóra występuje razem z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz kiedy to, pomimo zadawalającej wagi i wymiarów, w okolicach pasa pozostaje wiotka skóra. Wbrew pozorom w obydwu wypadkach pomóc może aktywność fizyczna. Przede wszystkim należy wybierać ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie brzucha, warto więc wykonywać brzuszki czy unoszenia nóg. Bardzo ważna jest systematyczność – ćwiczenia najlepiej powtarzać co drugi dzień.

Warto zdecydować się na treningi z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń w Ladies First. W walce z wiotka skórą brzucha pomoże Roll Shape, urządzenie wyposażone w drewniane rolki poprawia krążenie krwi, ujędrnia skórę, modeluje sylwetkę i rozbija tkankę tłuszczową poprzez wykorzystanie podczerwieni, kolagenu, chromoterapii oraz jonizacji powietrza. Na wygląd brzucha świetnie wpłyną też ćwiczenia na rowerze horyzontalnym, który będzie idealnym wyborem dla osób z obciążonym kręgosłupem. Kolejna propozycja to trening na bieżni w podciśnieniu, urządzenie to pomoże szczególnie paniom, które oprócz obwisłej skóry chcą się pozbyć tkanki tłuszczowej.

Specjalistyczne zabiegi

Pomimo że aktywność fizyczna bardzo korzystanie wpływa na kondycję skóry, to zazwyczaj należy ją połączyć z odpowiednimi zabiegami, aby osiągnąć upragniony efekt. Jedną z najskuteczniejszych propozycji jest elektrostymulacja skóry. To popularna metoda wykorzystywana również w terapiach leczniczych. Zabieg polega na wywoływaniu skurczów mięśni podobny do tych, które następują podczas ćwiczeń fizycznych za pomocą prądu o niskiej częstotliwości. Dzięki niemu skóra staje się elastyczna i jędrna.

Elektrostymulacja skóry może być wykonywana na wszystkich częściach ciała, ale najlepsze efekty widoczne są zazwyczaj na udach i przede wszystkim na brzuchu. Jest to zabieg szczególnie polecany dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą wykonywać ćwiczeń fizycznych lub u których taka aktywność nie daje oczekiwanych rezultatów. Innym zabiegiem dostępnym w Ladies First jest Sonoqueen, który również doskonale uelastyczni opadającą skórę brzucha, dzięki przebudowie oraz liftingu odbywającym się wewnątrz skóry.

Masaże

Kolejnym sposobem na zredukowanie wiotkiej skóry brzucha są masaże. Doskonale ujędrniają i napinają one skórę. Najlepiej połączyć wykonywanie masaży samodzielnie w domu z tymi w gabinecie. Warto w tym celu zakupić masażerkę z drewna, chociaż nawet tylko z użyciem rąk można uelastycznić skórę. Oczywiście nie warto rezygnować z masaży wykonywanych przez profesjonalistów, bo są one najskuteczniejsze. Doskonałe ujędrnienie skóry zapewnia masaż bańką chińską, a dla osób, które oprócz obwisłej skóry chcą pozbyć się zbędnego tłuszczu, ciekawym wyborem może być masaż kamieniami wulkanicznymi. Masaż klasyczny oprócz wywołania uczucia odprężenia również pomoże ujędrnić skórę. Wszystkie te zabiegi dostępne są w naszych salonach.

W procesie likwidowania wiotkiej skóry brzucha najważniejsze jest, aby mieć holistyczne podejście, czyli łączyć wiele technik ujędrniania skóry. Nasze salony pozwalają połączyć aktywność fizyczną, masaże oraz zabiegi medycyny estetycznej w jednym miejscu. Jeśli dołożyć do tego zdrową dietę, to sukces w walce z opadającą skórą brzucha jest gwarantowany!