Zabiegi mające na celu poprawę sylwetki są popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Ich zadaniem jest nie tylko polepszenie wyglądu, ale przede wszystkim komfortu psychicznego. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów wyszczuplających jest masaż endermologiczny.

Masaż endermologiczny, nazywany również podciśnieniowym, polega na wywołaniu naturalnego procesu lipolizy, czyli rozkładu komórek tłuszczowych w organizmie. Wykorzystuje się do tego specjalną głowicę, która wciąga fałdy skóry pomiędzy rolki, a następnie ugniata je i wałkuje. Tego typu zabiegi wyszczuplające, wykonywane w naszym studio, pozwalają pozbyć się zbędnych kilogramów, zlikwidować tak zwaną skórkę pomarańczową i ograniczyć zatrzymywanie wody w organizmie.

Ponadto nasz masaż połączony jest z RF i Laserem, co dodatkowo daje jeszcze lepsze rezultaty zabiegów. Laser biostymulujący IR podnosi temperaturę tkanki tłuszczowej, wpływa na metabolizm i przygotowuje skórę do lepszego przepływu fal RF. Z kolei fale radiowe RF działają na głębokie warstwy skóry i podnosząc temperaturę tkanek, odbudowują włókna kolagenowe i elastyny.

Endermologia jest polecana osobom, które chcą poprawić sylwetkę i samopoczucie, a stosowane diety i inne zabiegi okazują się mało skuteczne. Dodatkowym atutem masażu jest to, że może łagodzić bóle różnego pochodzenia, na przykład mięśni lub kręgosłupa. Masaż można wykonać praktycznie na każdej części ciała, również w obrębie twarzy. Co ważne, jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta.

W jaki sposób przygotować się do masażu endermologicznego?

Do masażu endermologicznego nie wymaga się specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem należy ubrać cienki, izolacyjny kombinezon, który zapobiega wciąganiu między rolki włosków na skórze oraz mikrourazom. Strój jest również zapewnieniem higienicznego przeprowadzenia zabiegu i intymności pacjenta. Co ważne, pod kombinezon powinno się ubrać tylko i wyłącznie jednorazową bieliznę.

Zabieg masażu endermologicznego zazwyczaj trwa około pół godziny, jednak czas ten jest uzależniony od tego, jaką część ciała się mu poddaje. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszej wizycie w studio. Dla pełnej skuteczności zaleca się wykonanie masażu około 10 – 12 razy, w kilkudniowych odstępach. Osoby, które chciałyby korzystać z masażu regularnie, powinny zgłaszać się na zabieg raz w tygodniu, a pomiędzy kolejnymi sesjami pamiętać o trzymiesięcznych przerwach.  Przeciwwskazania do endermologii to:

  • nowotwory,
  • uszkodzenia i stany zapalne skóry,
  • choroba zakrzepowa.