Medycyna estetyczna jako jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny ma nam coraz więcej do zaoferowania. Pomaga nam zachować nasze naturalne piękno i młody wygląd. Dzięki w niej efektowny i bezpieczny sposób możemy zadbać o nasze ciało – wśród rezultatów wykonania pełnego spektrum zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wymienia się pozbawioną niedoskonałości cerę, gładką i jędrną skórę, smukłą sylwetkę.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się zabiegi bezinwazyjne, w tym dająca niesamowite efekty liposukcja kawitacyjna stanowiąca alternatywę dla tradycyjnej liposukcji. Liposukcja kawitacyjna pozwala pięknie i skutecznie wymodelować i wysmuklić ciało, nie wymaga przy tym użycia skalpela, dlatego okres rekonwalescencji jest zbędny.

Sekret działania liposukcji kawitacyjnej

Atrakcyjne ciało kojarzy się przede wszystkim z posiadaniem jędrnej, napiętej, zwartej skóry. Celem liposukcji kawitacyjnej jest pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Za jej pomocą można również między innymi zmniejszyć widoczność cellulitu i zlikwidować rozstępy. Ponadto liposukcja kawitacyjna działa odżywczo na skórę, pobudza krążenie, usprawnia przepływ limfy oraz przyśpiesza procesy przemiany materii, a aplikowane podczas niej preparaty do pielęgnacji ciała są szybciej wchłaniane.

Zabieg ten wykorzystuje działanie ultradźwięków o niskiej częstotliwości, dlatego liposukcja kawitacyjna bywa nazywana liposukcją ultradźwiękową. Stosowany podczas zabiegu laser emituje energię ultradźwiękową, która rozbija komórki tłuszczowe – przy czym ciepło wytwarzane przez laser działa rozluźniająco na mięśnie i znieczula skórę. Liposukcję kawitacyjną wykonuje się na tych obszarach ciała, na których występuje nadmiar tkanki tłuszczowej, w tym na brzuchu, ramionach, pośladkach, udach.

Wspomniany zabieg składa się z dwóch etapów. Podczas pierwszego upłynnia się tkankę tłuszczową. Efekt ten osiąga się dzięki rozgrzaniu jej za pomocą emitującej promieniowanie podczerwone głowicy – warto zaznaczyć, że w naszych salonach stosujemy najwyższej klasy sprzęt, w tym poczwórną głowicę, której wykorzystanie daje spektakularne rezultaty już po pierwszym zabiegu. Podczas drugiego stosuje się ultradźwięki – nieinwazyjna fala ultradźwiękowa rozbija komórki tłuszczowe, dzięki czemu tłuszcze zostają uwolnione, a następnie przetransportowane przez układ krwionośny i układ limfatyczny do wątroby, gdzie zostają strawione (wątroba tłuszcze dostarczone do niej w wyniku przerwania błony komórek tłuszczowych traktuje tak samo jak te pochodzące z jedzenia).

Warto dodać, że podczas zabiegu niszczone są jedynie komórki tłuszczowe, nie uszkadza się natomiast tkanki łącznej, naczyń krwionośnych, nerwów. Liposukcję kawitacyjną wykonuje się w serii od sześciu do dziesięciu zabiegów, najlepiej w połączeniu z innymi zabiegami takimi jak endermologia czy drenaż limfatyczny (w ten sposób uzyskuje się jeszcze bardziej zadowalające efekty).

Najlepsze efekty uzyskuje się poprzez połączenie liposukcji kawitacyjnej z endermologią i kriolipolizą. Zabieg liposukcji wykonujemy przed endermologią i kriolipolizą. Rozbicie komórek tłuszczowych zwiększa efekty tych zabiegów. Icberg Modality to nowoczesna platforma łącząca wszystkie te zabiegi. Posiada najnowocześniejszą liposukcję 4D. Składa się z czterech głowic, pracujących w tym samym czasie na różnych częstotliwościach, co zdecydowanie zwiększa efekty zabiegu. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.