Dbanie o sylwetkę kojarzy się nam często z całą listą wyrzeczeń: ciężkimi treningami na siłowni przynoszącymi powolne efekty, wcieraniem w ciało specjalnych balsamów, restrykcyjną dietą i łykaniem drogich suplementów. Wcale nie musi tak być. Nowoczesne urządzenie, w którym dzięki osiągnięciom nauki udało się wykorzystać naturalne metody, zaprojektowano tak, by dbanie o sylwetkę i spalanie tkanki tłuszczowej było zajęciem lekkim i relaksującym. 

Infrashape Horizontal, czyli rower horyzontalny jest urządzeniem przypominającym rower, na którym ćwiczy się w pozycji leżącej. Wyposażony jest w dodatkowe funkcje: podczerwień, podciśnienie i kolagen.

Ćwiczenia na nim są wygodne i przyjemne. W ich trakcie można słuchać muzyki, a nawet oglądać telewizję. Specjalnie wyprofilowane krzesło pozwala utrzymać zdrową postawę i pobudzić te partie, w których najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa.

Jak działa Infrashape Horizontal?

Oprócz pobudzenia mięśni (tak jak na zwykłym rowerze) działają na nasz organizm dodatkowe funkcje. Infrashape Horizontal bazuje na działaniu:

  • podciśnienia – wpływa pozytywnie na ukrwienie całego ciała, pobudza do pracy limfę, dzięki czemu działa detoksykująco. Oczyszczanie organizmu wspomaga proces odchudzania, produkty przemiany materii są szybciej usuwane, przez co poprawia się także samopoczucie i stan skóry;
  • podczerwieni – rozgrzewa ciało, przez co rozszerzają się naczynia krwionośne. Dzięki temu tlen i substancje odżywcze są sprawniej transportowane nawet do odległych części naszego organizmu, produkty przemiany materii są prawidłowo transportowane i usuwane. Poprawia się kondycja całego organizmu;
  • kolagenu – specjalne lampy z odpowiednio dobraną długością fal (promieniowanie czerwone) pobudzają produkcję kolagenu. Światło dociera do głębokości 10 mm pod skórę i stymuluje procesy regeneracyjne. Skóra staje się sprężysta i gładka. Zmniejszają się rozstępy i cellulit. Poprawia się jej ogólna kondycja, także w przypadku różnego rodzaju wyprysków czy trądziku.

Jak wygląda trening?

W urządzeniu jesteśmy zamknięci od pasa w dół. Dzięki temu dodatkowe funkcje maszyny działają na miejsca najbardziej narażone na odkładanie tkanki tłuszczowej. Do wyboru mamy kilka programów w zależności, jak intensywny tryb treningu chcemy zastosować. Najlepiej rozpocząć go pod okiem doświadczonego instruktora.

Trening odbywa się w pozycji leżącej, co pozwala odciążyć kręgosłup i stawy. Jest więc szczególnie wskazany dla osób, które mają z nimi problemy. Ćwiczenia na Infrashape horizontal pomagają nie tylko spalić tkankę tłuszczową, ale również ujędrnić skórę, wzmocnić mięśnie nóg i brzucha oraz poprawić ogólną kondycję organizmu.